Gabinet Bukowiec
Bukowiec, ul. Sienkiewicza 4, 95-006 Brójce
T: (+48) 608 000 028
Gabinet Łódź
ul. Piasta Kołodzieja 17, 92-413 Łódź
T: (+48) 793 788 666, (+48 42) 670 70 10

Regulamin przyjmowania Pacjentów w dobie COVID-19

Szanowni Pacjenci,

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego przez rząd RP oraz ogłoszeniem pandemii koronowirusa COVID-19 przez WHO oraz w trosce o zdrowie Wasze i bezpieczeństwo personelu gabinetu stomatologicznego Art-Dental wprowadza zmiany w regulaminie przyjmowania Pacjentów:

I. Regulamin rejestracji 

1. Od dnia 20.04.2020 do odwołania gabinet stomatologiczny Art-Dental prowadzi przyjmowanie Pacjentów w ramach ostrego dyżuru. Aby zminimalizować ryzyko zakażenia i ograniczyć do minimum wizyty, zmieniamy procedury bezpieczeństwa przyjmowania Pacjentów.

2. Proces rejestracji Pacjentów odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu: 42 6707010, 793 788  666, 608 000 028. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.

W stanach nagłych poza ustalonymi godzinami Pacjenci mogą się kontaktować z gabinetem poprzez SMS-y pod numerem tel. 608 000 028.

3. W ramach ostrego dyżuru będą przyjmowani Pacjenci do:

  • Leczenia w trybie pilnym: zmiany nowotworowe, ostre postacie zapaleń w obrębie jamy ustnej i tkanek przylegających oraz procedury takie jak: nacięcie ropnia okołowierzchołkowego i/lub przyzębnego, ekstrakcja zęba będącego przyczyną ropnia, zaopatrzenie Pacjentów urazowych.
  • Leczenia w trybie przyspieszonym: usunięcie torbieli, ekstrakcja zęba z bólem, zaopatrzenie w doraźną pomoc z zakresu stomatologii zachowawczej (utracone wypełnienie z ostrymi brzegami lub ostrymi brzegami korony zęba, utracony opatrunek), endodontyczne (utracony opatrunek, zakończenie leczenia), protetyczne (uszkodzenie protez stałych i ruchomych), ortodontyczne (utrata zamka, uszkodzenie ligatury, uszkodzenie łuku, utrata retencji).

 

4. Pacjenci, którzy potwierdzą w wywiadzie, że:

  • przebywali w ostatnich 14 dniach w miejscach, gdzie stwierdzono ognisko koronawirusa - mieli kontakt z osobą, u której wykryto SARS-CoV-2,
  • przebywający w trakcie kwarantanny  nie będą przyjmowani. Będzie możliwość odbycia konsultacji telefonicznej oraz otrzymania porady i e-recepty. 

Pacjent zostanie skierowany do szpitala zakaźnego lub do Inspekcji Sanitarnej, zostanie poinformowany o numerze alarmowym właściwym dla Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

5. Procedury stomatologiczne, które nie wymagają przyjęcia w trybie pilnym zostaną przeniesione na terminy oddalone w czasie. Z Pacjentami, którzy mieli zaplanowane terminy skontaktują się nasze Rejestratorki.

6. W procesie rejestracji telefonicznej Rejestratorka przeprowadzi wstępną ankietę epidemiologiczną oraz zweryfikuje aktualny stan zdrowia Pacjenta. Informacje zostaną przekazane lekarzowi konsultującemu.

7. Po wstępnej weryfikacji Asystentka lub Lekarz skontaktuje się z Pacjentem w celu uściślenia dolegliwości oraz zadecyduje czy konieczna jest interwencja w gabinecie stomatologicznym, czy wystarczy wystawienie e-recepty. 

8. Pacjenci, którzy będą kwalifikować się do wizyty bólowej w gabinecie stomatologicznym Art-Dental otrzymają w rejestracji:

  • regulamin przyjęć ważny od 14.03.2020,
  • ankietę epidemiologiczną w kierunku zakażenia Covid-19,
  • zgodę na wykonanie zabiegu stomatologicznego, które stanowią załączniki do regulaminu.

 

9. Termin wizyty zostanie ustalony telefonicznie podczas konsultacji. 

10. Wizyty stomatologiczne odbywają się w Łodzi na ul. Piasta Kołodzieja 17 oraz w naszej filii w Bukowcu ul. Sienkiewicza 4, gmina Brójce 95-006.

II. Regulamin wizyty interwencyjnej 

1. Po wejściu do gabinetu prosimy o dokładne zdezynfekowanie dłoni, mimo założenia rękawiczek jednorazowych.

2. Pacjenci zakwalifikowani się do wizyty bólowej w gabinecie stomatologicznym Art-Dental otrzymają i podpisują w rejestracji potrzebne dokumenty:

  • regulamin przyjęć ważny od 14.03.2020,
  • ankietę epidemiologiczną w kierunku zakażenia Covid-19,
  • zgodę na wykonanie zabiegu stomatologicznego, które stanowią załączniki do regulaminu.

3. Przed wizytą Pacjent zostanie zbadany termometrem bezdotykowym.

4. Pacjent jest przyjmowany na wizytę, jeżeli temperatura ciała nie przekracza 36,9 °C

5. Rodzice/opiekunowie prawni/osoby towarzyszące zmuszeni są opuścić gabinet.

6. Uprzejmie prosimy Pacjentów, aby w miarę możliwości oczekiwać na wizytę poza budynkiem gabinetu.

7. Prosimy o ograniczenie dotykania powierzchni w całym gabinecie stomatologicznym, dzieci z wzmożoną aktywnością ruchową prosimy o oczekiwanie poza gabinetem.

8. Odzież wierzchnią proszę zostawić na wieszaku, proszę nie oczekiwać na wizytę w ubraniu wierzchnim.

9. Pacjent po wejściu do gabinetu jest proszony o zajęcie miejsca na fotelu stomatologicznym.

10.  Przed rozpoczęciem leczenia Pacjent otrzyma do przepłukania jamy ustnej roztwór z chlorheksydyną na bazie alkoholu.

11.  Personel medyczny zaopatrzony jest w specjalny zestaw ochronny.

12. Procedura zabiegów wykonywana jest z dużą ostrożnością, ograniczając do minimum rozprzestrzenianie się bioaerozolu poprzez odpowiednią regulację ilości wody oraz ciśnienia powietrza (lekarz zwraca uwagę, aby nadmiernie nie rozpryskiwać wody przy płukaniu ubytku oraz śliny przy osuszaniu dmuchawką pola zabiegowego). 

13. Po zakończonym zabiegu Pacjent wychodzi z gabinetu zabiegowego do recepcji, jest to miejsce w którym może w bezpiecznej odległości zadać pytania po wizycie.

14. Prosimy o jak najkrótsze przebywanie w poczekalni.

15. W sytuacji gdy konieczne jest wystawienie e-recepty, aby uniknąć oczekiwania Pacjenta w recepcji, kod e-recepty zostanie przesłany SMS-em .

16. Kolejne wizyty będą planowane wstępnie i potwierdzane telefonicznie, najczęściej dzień przed ustaloną wizytą.

III Regulamin bezpieczeństwa 

1. Cały personel medyczny został zapoznany z aktualnymi procedurami postępowania w sytuacji podwyższonego ryzyka epidemiologicznego.

2. Posiadamy 1 pomieszczenie zabiegowe (Łódź), oraz 2 pomieszczenia zabiegowe (Bukowiec).

3. Po każdym Pacjencie gabinet podlega procesowi dokładnej dezynfekcji. Asystentka stomatologiczna w odpowiednim ochronnym stroju przeprowadza dokładną dezynfekcję wszystkich powierzchni gładkich (klamki, podłogi, ściany, fronty meblowe, blaty, wszystkie elementy unitu, lampy, biurka,komputer, klawiatura, krzesła, czyszczenie i dezynfekcja systemów ssących).

4. Narzędzia po każdym pacjencie są dekontaminowane w płynie, a następnie sterylizowane w pakietach sterylizacyjnych. Proces sterylizacji przebiega według standardowych procedur wzbogacony o myjkę dezynfekcyjną.

5. Dezynfekcji podlegają również powierzchnie w częściach wspólnych.

6. W miarę możliwości prosimy o niekorzystanie z toalety. W razie korzystania proszę o tym poinformować recepcję. Pomieszczenie wymaga wówczas dodatkowej dezynfekcji.

7. Lekarz przed wyjściem po Pacjenta, w gabinecie zabiegowym dezynfekuje ręce i ubiera: czysty uniform lekarski, sterylny fartuch chirurgiczny, maskę 3m z filtrami lub maskę fpp2 , okulary ochronne, przyłbicę, czepek.