Gabinet Bukowiec
Bukowiec, ul. Sienkiewicza 4, 95-006 Brójce
T: (+48) 608 000 028
Gabinet Łódź
ul. Piasta Kołodzieja 17, 92-413 Łódź
T: (+48) 793 788 666, (+48 42) 670 70 10

Leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne

Reendo. Kontrola po 16 latach

Pacjent trafił do gabinetu w 2006 roku z mocnymi dolegliowściami bólowymi w wyniku powikłań po leczeniu kanałowym w innym gabinecie. Dr Agnieszka Kozuń przeprowadziła zabieg powtórnego leczenia kanałowego, tym razem skutecznie. Pacjent regularnie pojawia się na wizytach, dlatego możemy napisać, że w 2022 roku, na podstawie kolejnej przeprowadzonej kontroli, ząb nie wykazuje żadnych zmian. Minęło 16 lat.

 

Powtórne leczenie kanałowe

Pacjentka pojawiła się w naszym gabinecie, tuż po wizycie u chirurga, który chciał usunąć ząb po nieudanym leczeniu kanałowym. Przypadek niełatwy, duże stan zapalny, zagięcia kanałów i strach pacjentki. Powtórne leczenie kanałowe przeprowadziła dr Agnieszka Kozuń. Jak widać na zdjęciu, zmiany okołowierzchołkowe w wyniku udanego leczenia reendo wygoiły się skutecznie, a ostatnia kontrola nie wykazuje żadnych niepokojących zmian. Pacjentka jest pod stałą opieką dr Kozuń.

Powtórne leczenie kanałowe

Pacjentka pojawiła się w gabinecie z dużymi dolegliowściami bólowymi. Zdjęcie rtg (fot. po lewej stronie) pokazuje leczenie kanałowe, które wykonano jeszcze w Stanach Zjednoczonych. O ile w kanale dystalnym była widoczna obliteracja, o tyle w mezialnych ewidentnie było widać, że kanały zostały pominięte. Trzeba wiedzieć, że w przypadku gdy kanały są lekko zagięte odnalezienie ich bywa czasem trudne. Zabieg był wymagający - gdyby się nie udał, Pacjentkę czekała resekcja lub ekstrakcja zęba. Dr Agnieszka Kozuń przeprowadziła skutecznie powtórne leczenie kanałowe. Minęło 10 lat, ząb nie wykazuje zmian, a pacjentka nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.

Leczenie implantologiczne

Bonding. Korekta estetyczna zębów przednich

Licówki porcelanowe. Estetyka uśmiechu

Zamykanie diastemy. Licówki porcelanowe

Higienizacja w gabinecie

Korony porcelanowo-cyrkonowe 

Bonding. Korekta estetyczna

Korony i licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe. Estetyka uśmiechu

Podcięcie wędzidełka. Leczenie dzieci

Korony cyrkonowo-porcelanowe

Higienizacja w gabinecie

Bonding. Estetyka uśmiechu

Korony cyrkonowo-porcelanowe

Higienizacja w gabinecie

Korony cyrkonowo-porcelanowe

Podcięcie  wędzidełka. Leczenie dzieci

Chirurgiczne usunięcie zatrzymanych ósemek

Więcej o usuwaniu zębów zatrzymanych przeczytaj na naszym blogu w artykule: Wsparcie chirurga w zabiegach stomatologicznych.

Leczenie ortodontyczne wsparte zabiegami chirurgicznymi

Na zdjęciu widoczne zęby nadliczbowe w kości żuchwy (łuk dolny), które ortodontka zaleciła usunąć oraz zatrzymaną czwórkę (łuk górny, na zdjęciu - po prawej stronie), którą ortodonta sprowadza do prawidłowej funkcjonalnej pozycji w łuku - po chirurgicznym jej odsłonięciu.

Licówki kompozytowe i bonding

Pacjentka zgłosiła się do gabinetu, chcąc poprawić estetykę uśmiechu. Badanie wykazało bruksizm oraz chorobę okluzyjną, w wyniku których Pacjentka miała wyraźnie starte zęby oraz od długiego czasu odczuwała dolegliwości bólowe. Estetykę zębów poprzedziliśmy najpierw leczenem, które pozwoliło te dolegliwości usunąć. Zastosowanie bondingu nie tylko poprawiło estetykę zębów, ale również pozwoliło na odzyskanie ich funkcji w zgryzie. Na koniec, by poprawić estetykę uśmiechu - w odcinku przednim - wykonano wysokiej jakości  licówki kompozytowe szwajcarskiej firmy Componeery. O zaletach bondingu oraz estetycznym rozwiązaniu, jakim są licówki przeczytasz więcej już wkrótce na naszym blogu.