Gabinet Bukowiec
Bukowiec, ul. Sienkiewicza 4, 95-006 Brójce
T: (+48) 608 000 028
Gabinet Łódź
ul. Piasta Kołodzieja 17, 92-413 Łódź
T: (+48) 793 788 666, (+48 42) 670 70 10

Stomatologia zachowawcza
- lepiej zapobiegać

Najlepszym sposobem na zachowanie zdrowych zębów jest profilaktyka. Lepiej jest zapobiegać chorobom niż leczyć ich skutki. Okresowe wizyty u stomatologa dadzą Ci pewność, że wszystko jest w porządku. Jeśli jednak w Twojej jamie ustnej nastąpiły jakieś zmiany, to wczesne ich wykrycie skróci na pewno leczenie i sprawi, że jego efekty będą o wiele lepsze.

Jedną z najczęstszych chorób, na które narażone są nasze zęby jest próchnica. Profilaktyką i jej leczeniem zajmuje się stomatologia zachowawcza.

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej, znajdując dla siebie doskonałe warunki w kamieniu nazębnym, nie tylko wywołują próchnicę, ale też mogą być przyczyną stanów zapalnych, wywołujących inne schorzenia, łącznie z chorobami serca, nerek czy stawów. Leczenie próchnicy ma zatem znaczenie zarówno dla naszych zębów, jak i zachowania zdrowia w całym organizmie.

Podstawową metodą zapobiegania próchnicy jest dbanie o higienę jamy ustnej. W sytuacjach, gdy tkanka zęba jest już poważnie zaatakowana przez bakterie, leczenie polega na usunięciu chorych tkanek i nałożeniu w to miejsce wypełnienia. Ponieważ zabieg usuwania próchnicy odbywa się w miejscowym znieczuleniu, jest on całkowicie bezbolesny. Nowoczesna stomatologia dysponuje światłoutwardzalnymi wypełnieniami, które są indywidualnie dobierane pod względem koloru i pozwalają się tak ukształtować, że są zupełnie niewidoczne.

Wróć