Gabinet Bukowiec
Bukowiec, ul. Sienkiewicza 4, 95-006 Brójce
T: (+48) 608 000 028
Gabinet Łódź
ul. Piasta Kołodzieja 17, 92-413 Łódź
T: (+48) 793 788 666, (+48 42) 670 70 10

Endodoncja
- precyzja w leczeniu kanałowym

Długie i nieprzyjemne leczenie kanałowe to już przeszłość. Dzisiaj zabiegi stomatologiczne przeprowadzane są z niezwykłą dokładnością, w krótszym czasie i bezboleśnie. W Art Dental do dyspozycji Pacjentów pozostaje zespół doświadczonych specjalistów w zakresie endodoncji, a także narzędzia i sprzęt, które znacznie ułatwiają leczenie.

Endodoncja to zabieg, który najczęściej przeprowadza się u Pacjentów zgłaszających się do gabinetu z powodu bólu zęba. Jego najczęstszą przyczyną jest zapalenie miazgi (potocznie nerwu). Miazga to nie tylko nerw, ale także naczynia krwionośne i tkanka łączna.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej miazgi (żywej lub martwej) z kanałów zęba, opracowaniu kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu odpowiednim materiałem. Warunkiem sukcesu w leczeniu kanałowym jest zachowanie sterylności w trakcie opracowywania kanałów. Dlatego w trakcie leczenia niezbędny jest koferdam (specjalny materiał izolujący leczony ząb od środowiska jamy ustnej), obfite płukanie środkami dezynfekcyjnymi, opracowanie kanałów, z dokładnym pomiarem ich długości endometrem, a następnie szczelne wypełnienie gutaperką i pastą uszczelniającą.
 

Klucz to precyzja

Dzisiejsze metody leczenia endodontycznego znacznie różnią się od tych wykonywanych jeszcze kilka lat temu. Do dyspozycji lekarza pozostaje specjalistyczny sprzęt, przede wszystkim precyzyjny mikroskop stomatologiczny, umożliwiający nawet dwudziestokrotne powiększenie obszaru oczyszczanych kanałów zębowych. Powiększony obraz poprawia zdecydowanie widoczność, a tym samym zwiększa możliwości leczenia skomplikowanych przypadków. Zarówno przed zabiegiem, jak i po zakończonym leczeniu kanałowym powinno się wykonać kontrolne zdjęcie radiologiczne w celu diagnozy i oceny jakości leczenia.

Leczenie kanałowe bez bólu

Dla pełnego komfortu naszych Pacjentów leczenie w Art Dental przeprowadzane jest przy znieczuleniu miejscowym aplikowanym przy użyciu specjalnego urządzenia The Wand, które pozwala maksymalnie zredukować nieprzyjemne odczucia, które towarzyszą przy klasycznym znieczuleniu stomatologicznym.

Endodoncja jest dziś praktycznie bezbolesna, choć z pewnością nie należy do przyjemnych. Dlatego warto w taki sposób dbać o zęby, aby nie dopuścić do konieczności leczenia kanałowego.

 

 

 

 

Wróć