Gabinet Bukowiec
Bukowiec, ul. Sienkiewicza 4, 95-006 Brójce
T: (+48) 608 000 028
Gabinet Łódź
ul. Piasta Kołodzieja 17, 92-413 Łódź
T: (+48) 793 788 666, (+48 42) 670 70 10

Implantologia
- zdrowie i estetyka

Dla osób, które od wielu lat borykają się z brakami w uzębieniu czy niewygodną protezą najlepszym rozwiązaniem jest dziś leczenie implantologiczne. Implant wprowadzony do kości, zachowuje się jak nasz własny ząb, zrasta się trwale z tkanką, pozwalając znów na swobodny i komfortowy uśmiech.

Im szybciej zdecydujesz się na uzupełnienie brakującego zęba, tym lepiej. Trzeba pamiętać, że sąsiadujące z luką w uzębieniu zęby mogą się przesuwać, a kość w miejscu ubytku może zacząć zanikać lub się zapadać.

Implanty to milimetrowej wielkości stożki, które po osadzeniu w kości trwale się z nią zrastają. Stanowią fundament, na którym umieszczany jest materiał protetyczny (most lub korona). Implanty wykonane są z tytanu (lub cyrkonii), a organizm traktuje ten materiał jak naturalną część kości. Zrastając się z nim, daje stabilne podłoże dla prac protetycznych. Co więcej, jest to metoda, która pozwala na trwałe odtworzenie braków w uzębieniu, przywrócenie im wszystkich funkcji zdrowego zęba, a także w najlepszy sposób poprawia estetykę jamy ustnej.

Proces leczenia implantologicznego

Leczenie implantologiczne poprzedzone jest wnikliwą analizą i diagnostyką jamy ustnej. W tym celu używany jest tomograf komputerowy, który pozwala stworzyć trójwymiarowy obraz - kości i wszystkich zębów.Na jej podstawie stomatolog wraz z protetykiem przygotowują wszystkie niezbędne elementy potrzebne do odbudowy brakującego zęba. Sam zabieg wszczepienia implantu trwa kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny. W okresie zrastania się implantu z kością Pacjent otrzymuje tymczasową protezę, która pozwala mu przez okres od 6 do 12 tygodni normalnie funkcjonować. Po tym czasie na implancie montowane jest docelowe rozwiązanie protetyczne (korona lub most). Nowy ząb nie tylko jest stabilnie osadzony, ale też wizualnie niczym nie różni się od pozostałych zębów.

Zalety implantów

Implanty przed wszystkim niczym nie różnią się od pozostałych zębów. Są przy tym bardzo stabilnie osadzone w kości. Pozwalają też w nieskrępowany sposób i komfortowo wykonywać zwykłe czynności jak żucie pokarmów. Są przy tym o wiele wygodniejsze niż protezy, szczególnie te ruchome. Co więcej, nawet przy całkowitym bezzębiu można zastosować wszczepienie kilku implantów, na których mocowana jest proteza na tzw. zatrzaski, co powoduje, że jest to o wiele bardziej stabilne rozwiązanie, które nie wymaga stosowania żadnych klejów do protez. Implanty wykonane są z bardzo twardych materiałów (tytan, cyrkonia), które dają gwarancję, że będą służyły przez całe życie. Decydując sie na leczenie implantologiczne, możesz odzyskać i cieszyć się pełnym uśmiechem, pozytywnie wpłynąć na swoje zdrowie, dobre samopoczucie i komfort życia.

Wróć