Gabinet Bukowiec
Bukowiec, ul. Sienkiewicza 4, 95-006 Brójce
T: (+48) 608 000 028
Gabinet Łódź
ul. Piasta Kołodzieja 17, 92-413 Łódź
T: (+48) 793 788 666, (+48 42) 670 70 10

Stomatologia dziecięca
- z uśmiechem do dentysty

Nowoczesne gabinety stomatologiczne mają wypracowane skuteczne metody pracy z małym Pacjentem. Wszystko zaczyna się od wizyty adaptacyjnej, podczas której Twój maluch poznaje gabinet, fotel, a przede wszystkim stomatologa, który u nas jest przyjacielem dzieci.

Zdrowie naszych pociech to sprawa nadrzędna, dlatego systematyczne wizyty u stomatologa to podstawa. Jeśli zastanawiasz się, kiedy należy je rozpocząć, odpowiedź jest prosta - gdy tylko pojawią się pierwsze zęby. Warto wiedzieć, że mleczaki są bardzo podatne na próchnicę, a wizyta w gabinecie stomatologicznym pozwala zapobiec jej rozwojowi i wszelkim jej powikłaniom. Taka profilaktyka z pewnością ograniczy konieczność wykonywania poważniejszych zabiegów stomatologicznych.

Mleczne zęby są bardzo ważne

Leczenie zębów mlecznych u dzieci ma duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju zębów stałych. Nie należy zatem bagatelizować próchnicy, która dotyka mleczaki. Może ona doprowadzić do uszkodzenia zawiązka zęba stałego lub po prostu uszkodzić zęby, które jeszcze się nie pojawiły. Może też dojść do innych nieprawidłowości, łącznie z pojawieniem się wad zgryzu, co zazwyczaj skutkuje długotrwałym leczeniem ortodontycznym.

Obok próchnicy najczęstszym powodem wizyty dziecka u stomatologa są mechaniczne uszkodzenia zębów podczas zabawy lub uprawiania różnych sportów. Są to różnego rodzaju nadłamania szkliwa, złamania korony lub korzenia zęba, a czasem nawet zwichnięcia zęba, co objawia się jego ruchomością lub nawet wypadnięciem. Na wszystkie te problemy nowoczesna stomatologia dziecięca ma odpowiednie rozwiązania. Nie zwlekaj jednak z wizytą!

Wizyty adaptacyjne w Art Dental

Sami jesteśmy rodzicami, dlatego wiemy jak ważna jest pierwsza wizyta w gabinecie. Chcemy, by Wasze dzieci czuły się u nas dobrze i bezpiecznie. Systematycznie szkolimy się w zakresie komunikacji z małym Pacjentem, ale drogę wyznacza nam przede wszystkim codzienna praca oraz życzliwy i uważny kontakt z dzieckiem.

 

Wróć