Gabinet Bukowiec
Bukowiec, ul. Sienkiewicza 4, 95-006 Brójce
T: (+48) 608 000 028
Gabinet Łódź
ul. Piasta Kołodzieja 17, 92-413 Łódź
T: (+48) 793 788 666, (+48 42) 670 70 10

lek. dent.
Aleksandra Sosnowska

ortodoncja, stomatologia estetyczna

W 2006 roku ukończyła studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W czasie studiów należała do wielu kół naukowych, brała też czynny udział w konkursach i konferencjach naukowych organizowanych przez Studenckie Towarzystwo Naukowe STN oraz w konferencjach im. Michała Kłopotowskiego, organizowanych przez Koło Naukowe mieszczące się przy Zakładzie Protetyki Stomatologicznej.

Wybitna studentka. Od czwartego roku uczestniczyła w indywidualnym toku nauczania pod opieką Zakładu Propedeutyki i Diagnostyki Stomatologicznej. Stypendystka Ministra Zdrowia (za ponadprzeciętne wyniki w nauce i działalność wykraczającą poza ramy programu dydaktycznego). Brała również udział w międzynarodowym programie Special Smile, przeprowadzając stomatologiczne badania przesiewowe u uczestników paraolimpiad.

W codziennej praktyce w Art Dental zajmuje się stomatologią estetyczną oraz ortodoncją. Swoją wiedzę z zakresu ortodoncji poszerza na licznych kursach i szkoleniach praktycznych.

Wykonując prace protetyczne, kieruje się zasadą maksymalnej oszczędności zdrowych tkanek zęba, a planując leczenie ortodontyczne aparatami stałymi w miarę możliwości planuje je bez konieczności usuwania zdrowych zębów.

Lubi podróże, a w wolnym czasie ogląda dobre filmy.

 

Wróć